A kutatások azt bizonyítják, hogy egyre több férj válik ilyenné.
Jó kifejezés az, hogy válik, mert a férfiak gyermekkorukból egészen mást hoznak.
A kisfiúknak ugyanis a játék során, amit együtt játszanak, (általában valamilyen hajkurászós, üldözős, harci játékot), maga a játék a fontos, a játék élvezete, nem pedig az egymással, vagy az érzelmekkel való kapcsolatuk.
Ezzel szemben a kislányoknak már akkor is az érzelmek a legfontosabbak.
Mivel ez az eltérés megtalálható majdnem minden kultúrában, ezért a tudósok azt állítják, hogy ez az ok sokkal inkább biológiai, mintsem szociológiai.
A lányos játékok sokkal jobb előkészítői a házasságnak és a családi életnek, mint a fiús játékok, mert a lányos játékok a kapcsolatokra összpontosítanak.
Tehát a kapcsolatra, az érzelmekre való összpontosítást a férfiaknak tanulniuk kell, nem hozzák a gyermekkorukból. SŐT! ☺️
De, mint minden, ez is tanulható, és erősen ajánlott, hogy tanulják is!
Honnan tudjuk, hogy egy férj érzelmileg intelligens? 🧡 Az érzelmileg intelligens férj tiszteli és becsüli a feleségét. 🧡 Nyitott arra, hogy minél többet tanuljon az érzelmeket illetően. 🧡 Megérti a felesége, gyermekei, barátai világát. 🧡 Az érzelmei nem lesznek pont olyanok, mint a feleségéé, de megtanulja, hogy érzelmileg hogyan kapcsolódjon hozzá. 🧡 Megtanulja, hogy olyan döntéseket hozzon, amelyek megmutatják, hogy tiszteli a feleségét. (közösen megbeszélik)
Amikor egy férj engedi, hogy a felesége befolyásolja, akkor nemcsak azt éri el, hogy kevesebb lesz a vita, hanem azt is, hogy a barátságuk erősödik. Az férfiak tanuljanak a feleségüktől, hiszen a feleség sok mindenre megtaníthatja a férfiakat a barátsággal kapcsolatban.